کلید Ats در ژنراتورها چه کاری را انجام می دهد؟

کلید تغییر وضعیت خودکار (ATS) چیست؟

شاید در هنگام جستجو برای انتخاب ژنراتور به این اصطلاح زیاد برخورد کرده باشید که دستگاه مورد نظر شما مجهز به برد ATS است اما متوجه نشده باشید که این مدار یا اصطلاحاً سوئیچ چه کاربردی دارد. ما در این مقاله به شرح این قطعه و نحوه عملکرد آن خواهیم پرداخت.

به بیان ساده سوئیچ انتقال خودکار (ATS) یک مدار تغییر وضعیت برای جابجایی بین فازها است. برای مثال : زمانی که برق شبکه قطع می شود اگر دستگاه شما به این مدار مجهز باشد ، ژنراتور شما با احساس کردن قطعی برق بطور خودکار روشن خواهد شد تا برق مجموعه مورد نظر شما را تأمین کند در صورتی که اگر دستگاه شما به سوئیچ تغییر وضعیت (ATS) مجهز نباشد شما مجبور خواهید شد که یک اپراتور برای وصل کردن برق ژنراتور در نظر بگیرید.

مکانیزم عملکرد سوئیچ انتقال خودکار:
تابلوهای ATS سوئیچ انتقال خودکار با تشخیص شبکه داخلی ، منبع تغذیه را کنترل می کنند. زمانی که خرابی یا قطعی شبکه را تشخیص دهند ، به طور معمول با استفاده از رله خرابی شبکه از شبکه برق جدا می شوند و برای شروع سیگنال به ژنراتور ارسال می کنند. هنگامی که ژنراتور شروع به کار کرد ، سیگنال “در دسترس” را به واحد قبلی خود ارسال می کند. سپس ATS این فرمان را دریافت می کند و به منبع تغذیه تبدیل می شود.